Telefon: 792 44 39 37                E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ostatnio coraz więcej mówi się na temat wyjazdów do Czech na kurs i egzamin na prawo jazdy. Jak się okazuje, takie rozwiązanie zyskuje na popularności wśród naszych rodaków. Czym jest to spowodowane? Dlaczego akurat to właśnie do Czech warto jechać na kurs i egzamin na prawo jazdy? Powodów jest całkiem sporo, a poniżej prezentujemy najważniejsze z nich! 

Wyższa zdawalność

Przede wszystkim Czechy słyną z większej zdawalności podczas egzaminów na prawo jazdy. Wystarczy porównać dane prezentowane z Czech oraz Polski, by dojść do wniosku, że to właśnie u Czechów jest wyższa zdawalność. Za pierwszym razem egzamin na prawo jazdy zdaje aż 97% kursantów. Niestety w Polsce nie mamy powodów do dumy, ponieważ za pierwszym razem egzamin na prawo jazdy zdaje około 40% kursantów. Różnica ogromna, więc z pewnością wyjazd do Czech na kurs i egzamin na prawo jazdy są warte uwagi. 

Łatwiejsze egzaminy 

Na tym jednak nie koniec, ponieważ jak wskazuje wiele osób, sam egzamin w Czechach jest o wiele łatwiejszy niż w Polsce. Po pierwsze w jego trakcie obecny jest instruktor, który nas uczył, a sam egzamin odbywa się na pojeździe, na którym odbywaliśmy naukę. Dzięki temu możemy uniknąć stresu, gdy siadamy do obcego pojazdu, jak również obecności osób, z którymi wcześniej nie mieliśmy styczności. Sama obecność instruktora może nas podnieść na duchu i dodać pewności siebie. Jeśli chodzi o sam egzamin, to składa się on z trzech części. 

Przystępniejsze ceny 

Dla wielu z nas istotne znaczenie może mieć również to, że w Czechach są oferowane bardzo przystępne ceny za kurs i egzaminy. Jeśli przyjrzymy się bliżej cennikom co niektórych ośrodków szkoleniowych, to dojdziemy do wniosku, że ceny są naprawdę konkurencyjne i nawet jeśli czeka nas dłuższa podróż do Czech, to i tak wyjdziemy na tym korzystnie. Dlatego, zdecydowanie warto rozważyć prawo jazdy u naszych sąsiadów. 

Bardzo dobre ośrodki nauki jazdy

Tak wysoka zdawalność to nie tylko efekt łatwiejszych egzaminów, ale również tego, że do swojej dyspozycji mamy również bardzo dobre ośrodki nauki jazdy. W końcu, jeśli nie nabędziemy odpowiedniej wiedzy i praktyki, to i tak nie zdamy prawa jazdy i to niezależnie od tego, gdzie będziemy się uczuć. Czeskie ośrodki nauki jazdy doskonale rozumieją potrzeby swoich klientów, dlatego zapewniają wsparcie ze strony najlepszych fachowców z branży. Do naszej dyspozycji pozostaje sztab wykwalifikowanych osób, które mają szeroką wiedzę, odpowiednie umiejętności oraz praktykę. Jakby tego było mało, to są osoby z odpowiednim podejściem do kursantów oraz dużą cierpliwością, dzięki czemu nawet osoby, które sądzą, że nie nadają się na kierowców, mogą wrócić do kraju z odpowiednimi umiejętnościami oraz prawem jazdy. 

Możliwość szybkiego powtórzenia egzaminu

Warto również wspomnieć o tym, że jeśli z jakichś przyczyn nie zdamy egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem, to możemy szybko zapisać się na egzamin powtórkowy. W Czechach na egzamin powtórkowy czeka się zaledwie 5 dni, co również daje powody do zastanowienia, ponieważ w Polsce czas oczekiwania na egzamin to zwykle minimum trzydzieści dni. Osoby, które pragną jak najszybciej zdobyć uprawnienia i móc zacząć jeździć samochodem, zwykle nie chcą tyle czekać. Dlatego w tym przypadku również wyjazd na kurs i egzamin na prawo jazdy do Czech wydaje się o wiele ciekawszym rozwiązaniem.

 << Powrót