Telefon: 792 44 39 37                E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Chciałbyś w końcu mieć prawo jazdy? Pomimo wielu starań, nie udało Ci się go zdać w Polsce? Ciekawą propozycją może okazać się wyjazd na egzamin prawa jazdy do Czech! Dlaczego nie chcemy zdawać egzaminu na prawa jazdy w Polsce?

Dlaczego nie chcemy zdawać egzaminu na prawO jazdy w Polsce?

Kurs na prawo jazdy to pierwszy i zarazem obowiązkowy krok do tego, by w naszym kraju uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami i usiąść za kierownicą. Zanim jednak zaczniemy oddawać się tej przyjemności, czeka nas nie lada wyzwanie. O ile kurs zwykle kończy się sukcesem, tak egzamin niestety już nie. Powody tego bywają różne.
Czasami stres bierze górę. W innych przypadkach to skutek uczęszczania na naukę jazdy do nieodpowiedniego ośrodka szkoleniowego, ale nie tylko. Często również sami przykładamy się do tego, że nie zdajemy egzaminów, zwłaszcza jeśli nie przykładamy się wcześniej do nauki. Tylko co robić, gdy bardzo potrzebujemy prawa jazdy, a mamy już za sobą jeden lub kilka niezdanych egzaminów? Ciekawym pomysłem może okazać się wyjazd na egzamin prawa jazdy do Czech!

Wyjazdy na egzamin prawa jazdy do Czech – skąd taki pomysł?

Dlaczego akurat wyjazd na egzamin prawa jazdy do Czech? Skąd w ogóle Polakom przychodzą do głowy takie pomysły? Wszystko to zasługa tego, że egzamin na prawo jazdy w Czechach uważany jest za dużo łatwiejszy niż w Polsce. Na potwierdzenie tych słów można sprawdzić dane statystyczne, które wskazują, że egzamin w Czechach za pierwszym razem zdaje ponad 97% osób, gdzie w Polsce zdawalność za pierwszym razem wynosi około 40%. Nie bez znaczenia pozostaje również sam fakt, że czeskie prawo jazdy jest honorowane w Polsce, a jedyne, co trzeba zrobić, to przetłumaczyć je i nosić wraz z oryginałem.

Kurs na prawo jazdy w Czechach - jak to wygląda w praktyce? 

Co powinniśmy wiedzieć o samym kursie? Jak wygląda kurs na prawo jazdy w Czechach? Jak już wspomnieliśmy, wszystkie formalności są o wiele krótsze niż w Polsce. Po ukończeniu kursu i uzyskaniu zaświadczenia lekarskiego można przystąpić do egzaminu. 

W Czechach egzamin składa się z trzech części. W pierwszym etapie rozwiązuje się test wyboru na komputerze, gdzie trzeba odpowiedzieć na 25 pytań. W drugiej części egzaminu odpowiada się na dwa spośród 25 pytań dotyczących znajomości obsługi samochodu. 

Trzeci etap odbywa się w towarzystwie instruktora oraz egzaminatora (urzędnika z gminnego wydziału komunikacji). Co ciekawe praktyczna część egzaminu odbywa się na tym pojeździe, na którym odbywaliśmy szkolenie i obejmuje on jazdę w mieście, jak również poza nim.

Wyjazdy na egzamin prawa jazdy do Czech – czy to faktycznie dobry pomysł? Wydawać by się mogło, że wyjazd na egzamin prawa jazdy do Czech to jedyne słuszne wyjście, gdy nie jesteśmy w stanie zdać egzaminu w naszym kraju. Jednak istnieją pewne bariery, o których musimy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na taki wyjazd. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim od obcokrajowców, którzy chcą zdawać prawo jazdy w Czechach, podczas egzaminów wymaga się pewnych dokumentów. Jakich dokładnie? Musimy posiadać meldunek tymczasowy na co najmniej 185 dni przed egzaminem na terenie Czech.  

Wyjazdy na egzamin prawa jazdy do Czech – czy to faktycznie dobry pomysł? 

Wydawać by się mogło, że wyjazd na egzamin prawa jazdy do Czech to jedyne słuszne wyjście, gdy nie jesteśmy w stanie zdać egzaminu w naszym kraju. Jednak istnieją pewne bariery, o których musimy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na taki wyjazd. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim od obcokrajowców, którzy chcą zdawać prawo jazdy w Czechach, podczas egzaminów wymaga się pewnych dokumentów. Jakich dokładnie? Musimy posiadać meldunek tymczasowy na co najmniej 185 dni przed egzaminem na terenie Czech.

 << Powrót