Telefon: 792 44 39 37                E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Masz dość niezdawania kolejnych egzaminów na prawo jazdy w Polsce? A może w ogóle nie chcesz przystępować do egzaminu na prawo jazdy w naszym kraju, bo i tak wiesz, że polegniesz? Szukasz jednak sposobu na to, by uzyskać odpowiednie uprawnienia? Odpowiedzią na Twoje oczekiwania może być czeskie prawo jazdy! Dlaczego akurat powinieneś zainteresować się egzaminem prawa jazdy w Czechach? Jak zdobyć prawo jazdy w Czechach w legalny sposób? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście!

Coraz więcej problemów ze zdawalnością na prawo jazdy w Polsce – skąd to się bierze?

Na początek warto ustalić, skąd w ogóle poszukiwanie alternatywnych sposobów na zdobycie prawa jazdy. Dlaczego Polacy nie chcą zdawać w swoim kraju egzaminów na prawo jazdy? Wszystko to oczywiście efekt bardzo niskiej zdawalności. Jak wskazują dane podawane przez ośrodki egzaminacyjne, zdawalność w naszym kraju to zalewie 40% za pierwszym razem. Jeśli porównamy dane z innych krajów, to szybko dojdziemy do wniosku, że tam zdawalność wynosi w granicach 80-97%, więc z pewnością warto rozejrzeć się za innymi sposobami na zdobycie prawa jazdy.

Skąd takie problemy ze zdawalnością w naszym kraju? Powody tak naprawdę mogą być różne. Czasami to efekt stresu i naszej małej wiary w swoje umiejętności. W innych przypadkach to efekt słabej nauki i wyboru nieodpowiedniego ośrodka szkolenia kierowców. Innym razem problemy ze zdawalnością to efekt trafienia na bardzo wymagającego egzaminatora.

Efektem tego jest oczywiście niezdanie egzaminu i konieczność kolejnego podejścia. Całe szczęście istnieją pewne sposoby na to, by uniknąć tych wszystkich nieprzyjemności, ponieważ można odbyć kurs i zdawać na egzamin prawa jazdy w Czechach.

Kurs i egzamin prawa jazdy w Czechach – dlaczego akurat tutaj?

Dlaczego akurat Polacy decydują się na odbycie kursu i egzaminu na prawo jazdy w Czechach? Dlaczego akurat to właśnie Czechy powinny stać się naszym miejscem docelowym? Okazuje się, że powodów jest całkiem sporo! Przede wszystkim wskazuje się, że zdawalność prawa jazdy w Czechach to ponad 97% i to już za pierwszym razem. 

Jeśli porównamy te dane z tymi z Polski to dojdziemy do wniosku, że nie mamy czym się chwalić, ponieważ w Polsce tylko 40% kursantów zdaje egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem. Skąd taka rozbieżność? Czesi, choć zasady przeprowadzania egzaminów ustalają w oparciu o takie same przepisy unijne, co i Polska, to nie komplikują ich zbytnio. Dlatego efektem tego są o wiele szybsze kursy oraz prostsze egzaminy, a to oznacza również większą zdawalność.

 << Powrót